23. ROČNÍK (2012)

23. ročník turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33, konaný dne 15.9.2012

Dne 15.9.2012 se konal celkově 23. ročník turistického pochodu „Teplicplakát JPGko-adršpašská 33″. Ačkoliv počasí nebylo stejně slunečné jako v předchozích ročnících, tak i přesto se na start 23. ročníku se dostavilo mezi osmou až půl desátou hodinou celkem 828 účastníků. Od dětí až po prarodiče. Účastníci si mohli vybrat celkem z těchto tras:

16 a 33 km pěší
30 a 50 km cyklo
8 km kočárky (pro rodiny s malými dětmi)

Každý účastník dostal na cestu malé občerstvení a propozice, opravňující k bezplatnému vstupu do Teplicko-adršpašských skal. Na trase bylo pro účastníky připraveno několik kontrolních bodů. Všichni došlí účastníci obdrželi po návratu na koupaliště diplom a ručně vyráběnou keramickou medaili. Nejstarší, nejvzdálenější a nejmladší účastník obdržel speciální cenu.

Nejstarším účastníkem byl pořadateli vyhodnocen Jaroslav Hedvičák z Pardubic – ročník 1934, který se účastnil trati 50km cyklo.

Nejvzdálenějším účastníkem byla vyhodnocena Ivana Trávníčková, trvale pobytem Queensland v Austrálii, která se zúčastnila trati 8km kočárky

Nejmladším účastníkem byl vyhodnocen Jan Štefan Szabo z Teplic nad Metují, nar. 6.6. 2012, který se zúčastnil trati 8km kočárky, a jak datum narození napovídá – v kočárku.

Na koupališti bylo zajištěno občerstvení a pod novými stany vystoupila pro zpříjemnění atmosféry country skupina Pevná vůle a skupina Karla Dolečka, jenž svou hudbou dokázala mnohé účastníky k závěru, i přes jejich evidentní únavu, roztančit. V rámci propagace regionu Broumovska a Policka byly v části koupaliště umístěny propagační materiály, které jednotliví účastníci mohli odnést s sebou domů.

Celá akce by nešla zrealizovat bez města Teplice nad Metují a obce Adršpach, mediální podpory rádia Český Rozhlas Hradec Králové, Agentury pro rozvoj Broumovska a Mikroregionu Policka. Současně by nemohla být zorganizována bez finanční a technické pomoci soukromých společností (Komap Dědov, CDS Náchod, Continental Horní Adršpach, Penzion Kovárna – Bernard Lainka, Myška Radek – stavební firma, Grätz Miroslav – stavební firma, VK Ložiska Police nad Metují, Teplické skály – Martina Tauchmanová, , ZNL – Neoralovi, Broumovské stavební sdružení, Penzion Pod Ozvěnou – Bobková Jana, Zámecký hotel Bischofstein, Kadeřnictví – Tereza Štěpánková, Večerka – Sádílkovi, Potraviny – Jarmila Kubečková, Lékárna u Sv. Alžběty Teplice nad Metují, Miroslav Ročárek – Teplice nad Metují). Nelze zapomenout ani na pomoc JSDH Teplice nad Metují.

Pořadatelé TA-33

Fotogalerie z 23.ročníku ZDE

K nahlédnutí jsou zde propozice z roku 2012:

ico_pdf – PĚŠÍ TRASY

ico_pdf – CYKLO TRASY

 

Nejnovější příspěvky