22. ROČNÍK (2011)

[singlepic id=31 w=320 h=240 float=right]22. ročník turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33, konaný dne 17.9.2011

Dne 17.9.2011 se konal celkově 22. ročník turistického pochodu „Teplicko-adršpašská 33“. Již podruhé pod hlavičkou občanského sdružení Spolek RADOST a již podruhé na teplickém koupališti. Předpověď počasí hlásila krásné počasí a proto se na start 22. ročníku se dostavilo mezi osmou až půl desátou hodinou celkem 505 účastníků. Od dětí až po prarodiče. Účastníci si mohli vybrat celkem z těchto tras:

16 a 33 km pěší
30 a 50 km cyklo
8 km kočárky (pro rodiny s malými dětmi)

Každý účastník dostal na cestu malé občerstvení a propozice, opravňující k bezplatnému vstupu do Teplicko-adršpašských skal. Na trase bylo pro účastníky připraveno několik kontrolních bodů a jedna společná občerstvovací stanice, zajištěná sborem dobrovolných hasičů z Teplic nad Metují. V letošním roce byla pro účastníky připravena novinka v podobě úpravy pěších tras pro geocaching, neboli vytyčení trasy pomocí GPS souřadnic. Všichni došlí účastníci obdrželi po návratu na koupaliště diplom a ručně vyráběnou keramickou medaili. Nejstarší, nejvzdálenější a nejmladší účastník obdržel speciální cenu.

Na koupališti bylo zajištěno občerstvení a pod novými stany vystoupila pro zpříjemnění atmosféry country skupina Slaveňáci. Součástí doprovodného programu byla výtvarná dílna Bosorka, kde si účastníci mohli vytvořit originální potisk trika či náušnice, náramky aj. V rámci propagace regionu Broumovska a Policka byly v části koupaliště umístěny propagační materiály, které jednotliví účastníci mohli využít.

Potěšil nás zvýšený zájem o tuto kulturně-společensko-sportovní akci, kdy počet účastníků se o proti minulému ročníku zvýšil o celkových 178, což je o více než 50 %, za což všem účastníkům děkujeme. Celkově startovalo tedy 505 účastníků. V tomto duchu chceme nadále pokračovat s důrazem na spokojenost každého účastníka s heslem „vše pro radost“

Zklamání bylo z pohledu malé účasti polských turistů. Na mediální kampaň do polského příhraničí jsme vyvinuli poměrně velké úsilí. Nechceme se však vzdát prvním neúspěchem a v příštím roce se pokusíme ještě jednou provést mediální kampaň a uvidíme.

Celá akce by nešla zrealizovat bez města Teplice nad Metují a obce Adršpach, mediální podpory radia Český Rozhlas Hradec Králové, Náchodského deníku, Agentury pro rozvoj Broumovska a Mikroregionu Policka. Současně by nemohla být zorganizována bez finanční a technické pomoci soukromých společností (Komap Dědov, CDS Náchod, Continental Horní Adršpach, Penzion Čtyřlístek – Jiří Habart, Penzion Kovárna – Bernard Lainka, Myška Radek – stavební firma, Grätz Miroslav – stavební firma, VK Ložiska Police nad Metují, Teplické skály – Martina Tauchmanová, Stěnava – Tomáš Janák, ZNL – Neoralovi, Bronas Heřmánkovice). Všem partnerům děkujeme.

Pořadatelé TA-33

Fotogalerie z 22.ročníku ZDE

 

K nahlédnutí jsou zde propozice z roku 2011:

ico_pdf – PĚŠÍ TRASY

ico_pdf – CYKLO TRASY

Nejnovější příspěvky