33. ročník (2022)

33. ročník turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33, se konal dne 17.9.2022

Na 13. ročník Teplicko-adršpašské 33 konaný pod Spolkem RADOST a 33. ročník celkově dorazilo 1333 startujících

Ano. Tento nadpis jsme si nevymysleli. To píše sám život.

Takže jaký byl vlastně tento 33 ročník? Jaké bylo počasí? Předpověď počasí nám tradičně slibovala déšť ale i sluníčko. Takže vlastně normál, na který jsme si již zvykli. Jen ta kombinace chladného počasí –  tak to byla pro nás novinka. Přes den maximálně 10°C. To za 13 let, co tento pochod organizujeme, jsme ještě neměli (nebo si již nepamatujeme). Probouzím se ve 3 ráno. Mám lehké spaní. Dělám zásadní chybu. Koukám se na aktualizaci předpovědi počasí, které nově říká, déšť už v 8 ráno. No tak to je v pytli. Zjišťuji, že Jirka Štěpánek taky nespí. Začínáme pociťovat skepsi. Jestli nám déšť vezme vše, na čem jsme celý rok průběžně pracovali…. Nakonec vstáváme ve 4 hodiny. Ohřát vodu, snídaně, nachystat přihlášky a už jen čekat. Čekat na to počasí, tak čekat na první účastníky. První začínají chodit už před šestou ranní. Je to ale slabé. Asi všichni koukali na předpověď. Je osmá hodina. Neprší a intenzita v počtu účastníků začíná stoupat. Přesto stále to není tak jak jsme zvyklí z minulých let. Je devět. Stále neprší a účast nakonec vypadá slibně. Už je nám ale jasné, že rekord nepadne. Říkáme si, že budeme rádi nad číslo 1000. Po sečtení přihlášek už se nám ukazuje celkové číslo 1333 účastníků. Takže nakonec super. Navíc, když zpětně vidím, jak nedělní ráno propršelo, jak pondělí propršelo skoro celé, tak vím, jaké jsme zase měli štěstí.

Na pěších trasách byly počty účastníků následující:
DPL + TA6 – 354 startujících (407)
TA 16 – 482 startujících (555)
TA 25 – 172 startujících (199)
TA 33 – 246 startujících (247)
TA 50 – 36 startujících (49)
Na cyklo trasách byly počty účastníků následující:
CYKLO 30 – 26 startujících (42)
CYKLO 50 – 17 startujících (27)
CELKEM: 1333 (1526) startujících
(údaje v závorce – počty startujících v roce 2021)

Nejvzdálenějšího účastníka evidujeme z Kanady. Je jím Steve Lynar.

Nejmladším účastníkem se stal Vojta Vojta.

Nejstarším účastníkem byla paní Ludmila Volejníková, (ročník 1939–83 let). Nejpočetnější skupinu evidujeme z Děčína v počtu 16 lidí. Jedná se o skupinu, která k nám jezdí pravidelně již několik let. Na druhém místě byla skupina z polské Poznaně. Přijeli k nám také už po třetí. Těší nás, že se k nám turisté rádi vrací.

Všichni jmenovaní byly obdarování dárkovým balením piva Krakonoš a svíčkami od našeho partnera – Ztrade Broumov.

V rámci doprovodného programu opět vystoupila skupina Slaveňáci, Michal Tučný revival Plzeň a Drums and Guitars.

Hlavní poděkování letos věnuji mé pravé ruce. Jirkovi Štěpánkovi. Bez jeho pomoci a obětavosti nevím, jak bych vůbec byl schopen pochod připravit. Minimálně příprava a značení tras je jeho doménou. Stejně jako jeho funkce pokladníka a nejzodpovědnější osoby v našem týmu. Jirko. Děkuji Ti.

Poděkování rovněž patří Městu Teplice nad Metují za finanční a zejména materiální pomoc. Poděkování dále patří soukromým subjektům (Stavby Myška – hlavní partner pochodu, Z-Trade s.r.o.,Valenta Tomáš – technickydozor.eu, Melchior House, Hobra-Školník s.r.o.,  Zámecký hotel Bischofstein – Volk Pavel, Bernard Lainka, Rest.TU – Radvanice,  Infrastav Trutnov,  Farma Bošina, Autokemp Bučnice, Apartmány ve Mlýně, Granit Lipnice s.r.o., CDS Náchod s.r.o., Potraviny – Petra Koderičová, Pekárny a Cukrárny Náchod, KOMAP Dědov, Pekařství Kubovčíkovi, Tiskárna Knopp, reklamní agentura MACH.cz..

Děkujeme vám.

Za všechny ze Spolku RADOST a Teplicko-adršpašské 33,

Pavel Borna


Video od našeho kameramana Nikolase Letzela

Fotografie od našeho fotografa Jirky Štěpy Štěpánka

TA33 2022

Nejnovější příspěvky