30. ROČNÍK (2019)

30. ročník turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33, se konal dne 14.9.2019

Jubilejní 30. ročník Teplicko-adršpašské 33

Tak je to tu. Je sobota 4:31 hodin ráno. Vstáváme. Plni očekávání, jaký ten jubilejní ročník vlastně bude? Předpověď počasí je velmi příznivá, máme registrováno předem rekordních 420 startujících. Rovněž i počet trik objednaných předem je rekordní. Očekáváme, že padne rekord v počtu návštěvníků. Kolik tedy vlastně přijde lidí, budeme stíhat? Po sečtení přihlášek se nám ukázalo číslo 1 766 startujících. Rekord z roku 2015 byl překonán. Tehdy startovalo 1 600 startujících. Jsme rádi. Jednak je za našim úsilím vidět výsledek, jednak umíme tento počet startujících kvalitně odbavit a obsloužit. Zpětné ohlasy účastníků jsou pozitivní. O tom svědčí reakce na facebooku i v naší návštěvnické knize. Stále častěji si říkáme, zda přípravy, které zaberou celému organizačnímu výboru v čele s Jirkou Štěpánkem a Michalem Řeháčkem v řádech stovek hodin, stojí za to. Výsledek letošního pochodu a pozitivní ohlasy jak partnerů pochodu tak i samotných účastníků pochodu ukazují, že pořádat tuto akci smysl má, že tato akce je dobrou vizitkou našeho města.
 
Na pěších trasách byly počty účastníků následující:
DPL 6 – 675 startujících (384)
TA 16 – 581 startujících (428)
TA 25 – 154 startujících (184)
TA 33 – 217 startujících (149)
TA 50 – 41 startujících (18)
Na cyklo trasách byly počty účastníků následující:
CYKLO 30 – 54 startujících (51)
CYKLO 50 – 38 startujících (35)
CELKEM: 1766 (1275) startujících
(údaje v závorce – počty startujících v roce 2018)
Jak z výše uvedeného vyplývá, tak stále nejpopulárnější trasa je nejkratší dětský pohádkový les. Jelikož přibývá námětů nejen maminek z hlediska vlastní délky pochodu, budeme se snažit příští rok dětský pohádkový les trochu zkrátit, aby byl pro děti méně namáhavý a více atraktivní.
Nejvzdálenějšího účastníka evidujeme z Ukrajiny.
Nejmladším účastníkem se stala Ella Szabo, narozena 30.8.2019.
Nejstarším účastníkem byla paní Marie Vítová (ročník 1928 – 91 let).
Za zmínku stojí letošní koncert Věry Martinové. Koncert byl naplánován na 16:00 hodin. Nevím, zda historicky bylo na koupališti tolik lidí (nejspíš jen v době konání horolezeckého festivalu na koupališti). V rámci našeho pochodu
určitě nikoliv. Velmi dobře bylo i zvoleno nové uspořádání, kdy
podium bylo umístěno do bazénu včetně hlediště a tanečního prostoru.
Děkujeme zastupitelům města za to, že tento koncert zahrnuli do
kulturního programu města. Tímto koncertem nejen velmi zvedli prestiž
našeho pochodu ale současně udělali hezkou tečku za našim letním
kulturním programem v Teplicích nad Metují. Na letošním ročníku se organizačně podílelo celkově 60 osob, kamarádů a členů Spolku RADOST. 20 osob na dětském pohádkovém lese (který jak je vidět je ze všech tras nejpočetnější) a 40
osob na koupališti, kde probíhá celé zázemí pochodu. Navíc tyto osoby nepracovali jen v sobotu ale ve velké míře i v pátek (v rámci příprav pochodu) a neděli (kdy jsme prováděli úklid koupaliště). Za to jim věnuji tento ročník. Nesmím však zapomenout poděkovat přízni počasí, všem partnerům a všem spolupořadatelům.
Věříme, že letošní ročník si všichni užili a těšíme se na vás všechny příští rok, v sobotu 19. září 2020, na shledanou.
Veškeré informace a fotogalerie na www.ta33.cz
Staňte se fanoušky na: www.facebook.com/TeplickoAdrspasska33
 
Celá akce by nešla zrealizovat bez města Teplice nad Metují a obce Adršpach,mediální podpory Country rádia a Českého rozhlasu Hradec Králové. Současně by nemohla být zorganizována bez finanční a technické pomoci soukromých společností (StavbyMyška – hlavní partner pochodu, Valenta Tomáš – technickydozor.eu, Hobra-Školník s.r.o., Zámecký hotel Bischofstein – Volk Pavel, Benat – Bernard Lainka, Farma Bošina, ZNL s.r.o., Z-Trade s.r.o., Urbanic House s.r.o., Autokemp Bučnice, Continental Automotive, Granit Lipnice s.r.o., CDS Náchod s.r.o., Ing. Zdeněk Semerád PO a BOZP, Potraviny – Petra Koderičová, Pekárny a Cukrárny Náchod, KOMAP Dědov, Expedition for you.
 
Zvláštní poděkování patří hezkému počasí a všem kteří za nás „dýchají“.
 
Děkujeme vám.
Za organizační výbor Teplicko-adršpašské 33, Pavel Borna.

FOTOGALERIE OD SÁRY VALÁŠKOVÉ ZDE

FOTOGALERIE OD ALEXE ŠTĚPÁNA ZDE

Nejnovější příspěvky