29. ROČNÍK (2018)

29. ročník turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33, se konal dne 15.9.2018

Počasí Teplicko-adršpašské 33 přálo

Dlouho jsem přemýšlel, jaký bude nadpis oficiální zprávy z turistického pochodu Teplicko-adršpašské 33. Jelikož úspěch akce se odvíjí od počasí, je o nadpisu rozhodnuto. Vždyť ještě v pátek večer mírně mrholí a skoro se nechce věřit, že v sobotu má být dle předpovědi oblačno a délka svitu slunce 5 hodin. První co ráno dělám, hledám na obloze hvězdy. A ony tam jsou. Hurá. Děkuji počasí. Letos to snad konečně vyjde na jedničku. Ranní mlha a občas trochu větší oblačnost. Po větší část dne polojasno. Co víc si pro pochod přát. Je nám jasné, že veškeré úsilí s přípravou pochodu bude naplněno a jen čekáme, jaká vlastně bude letos účast. Nemůže být nižší než v loňském roce. Po sečtení přihlášek se nám ukázalo číslo 1 275 startujících. Rekord z roku 2015 nebyl překonán. Tehdy startovalo 1 600 startujících. To nám však nevadí, jelikož celou prezentaci a následné občerstvení jsme zvládli bez zásadních problémů. Zpětné ohlasy účastníků jsou pozitivní. O tom svědčí reakce na facebooku i v naší návštěvnické knize. A to i přesto, že nejpopulárnější 16 km trasa vůbec nešla přes skalní města, a že jsme zavedli zálohu na plastové kelímky.

Stále častěji si říkám, zda přípravy, které zaberou celému organizačnímu výboru v čele s Jirkou Štěpánkem a Michalem Řeháčkem v řádech stovek hodin, stojí za to.  Výsledek letošního pochodu a pozitivní ohlasy jak partnerů pochodu, tak i samotných účastníků pochodu ukazují, že pořádat tuto akci smysl má a těšíme na plánování příštího, jubilejního 30 ročníku.

Na pěších trasách byly počty účastníků následující:

DPL 6 – 384 startujících (296)

TA 16 – 428 startujících (386)

TA 25 – 184 startujících (133)

TA 33 – 149 startujících (122)

TA 50 – 18 startujících (18)

Na cyklo trasách byly počty účastníků následující:

CYKLO 30 – 51 startujících (28)

CYKLO 50 – 35 startujících (33)

CYKLO 70 – 16 startující (4)

CELKEM: 1275 (1052) startujících

(údaje v závorce – počty startujících v roce 2017)

Nejvzdálenějšího účastníka evidujeme pana Stanislava Babalu ze Stankovan (SK). Nejmladšími účastníky se stali Terezka Valentová a Olda Kollert. Obě děti narozeny ve stejný den. Nejstarším účastníkem byla paní Zlata Jirásková z Police nad Metují.

Co plánujeme na příští rok? Jednáme s Věrou Martinovou z hlediska jejího vystoupení na našem pochodu. Jak jsme se letos snažili vyhnout skalám, příští rok chceme trasy v maximální míře směřovat do skal. Vše ostatní, na co jste zvyklí se budeme snažit zachovat či vylepšit.

Děkujeme přízni počasí, všem partnerům a všem spolupořadatelům. Těšíme se na vás všechny příští rok, v sobotu 14. září 2019, na shledanou.

Staňte se fanoušky na: www.facebook.com/TeplickoAdrspasska33

Celá akce by nešla zrealizovat bez města Teplice nad Metují a obce Adršpach, mediální podpory Country rádia a Destinačního managementu pro rozvoj Broumovska. Současně by nemohla být zorganizována bez finanční a technické pomoci soukromých společností (Stavby Myška – hlavní partner pochodu, Valenta Tomáš – technickydozor.eu, Hobra-Školník s.r.o., Zámecký hotel Bischofstein – Volk Pavel, Penzion Kovárna – Bernard Lainka, Farma Bošina, ZNL s.r.o., Z-Trade s.r.o., Urbanic House s.r.o., Autokemp Bučnice, Continental Automotive, Granit Lipnice s.r.o., CDS Náchod s.r.o., Ing. Zdeněk Semerád PO a BOZP, Potraviny – Jarmila Kubečková, Pekárny a Cukrárny Náchod, KOMAP Dědov a  JOBI Bitnarovi. Zvláštní poděkování patří hezkému počasí a všem kteří za nás „dýchají“.

Děkujeme vám.

Organizační výbor Teplicko-adršpašské 33.


FOTOGALERIE z 29.ročníku pochodu ZDE.


VIDEO OD NIKOLASE LETZELA

Nejnovější příspěvky