28. ROČNÍK (2017)

28. ročník turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33, se konal dne 16.9.2017

Je týden před začátkem akce a opět začínáme být silně nervózní, neboť stejně jako v loňském ročníku předpověď nehlásí noc moc. A to že až do pátka, kdy začínáme s přípravou koupaliště skoro bez ustání prší na motivaci nepřidává. Přesto předpověď říká: V sobotu ráno polojasno, první déšť nejdříve ve 2 hodiny. Takže polojasno nebylo, déšť přišel skoro přesně. Takže se skoro přesně opakoval loňský ročník, kdy dopoledne bylo dobře a odpoledne po druhé hodině přišel déšť. Přesto, pro ty, kteří se vrátili do cíle suchou nohou, bylo toto naprosto ideálním turistickým počasím.

Nakonec tedy i díky deštivému odpoledni startovalo na 28. ročníku celkově 1 052 startujících, z toho 34 psů a 3 koně.

Na startu se letos se opět sešli turisté z celé České republiky, Slovenska a Polska.

Všichni účastníci si mohli vybrat z pěti pěších tras (DPL6 – dětský pohádkový les, TA16, TA25, TA33, TA50), a tří cyklistických tras (CYKLO30, CYKLO 50 a CYKLO 70). Novinkou bylo zavedení nové trasy NABOSO v délce 16 km.

Všichni účastníci byli na startu vybaveni drobným občerstvením a propozicemi s popisem trasy a přehlednou mapou. Všechny trasy byly dodatečně vyznačené naším značením.

Pro děti na nejkratší šestikilometrové trase jsme opět zorganizovali dětský pohádkový les. Letos s osmi pohádkovými zastávkami.

Každý účastník po příchodu do cíle dostal diplom, pamětní placku a mohl si odpočnout u doprovodného kulturního programu, zejména u koncertu country skupiny Slaveňáci a skupiny Ivana Hlase. Ihned po oficiálním ukončení pochodu pak na své nástroje začala hrát v rámci večerní zábavy kapela PŘEHMAT Liberec

Na pěších trasách byly počty účastníků následující:

DPL 6 – 296 startujících (307)

TA 16 – 386 startujících (382)

TA 25 – 133 startujících (116)

TA 33 – 122 startujících (109)

TA 50 – 18 startujících (22)

Na cyklo trasách byly počty účastníků následující:

CYKLO 30 – 28 startujících (42)

CYKLO 50 – 33 startujících (25)

CYKLO 70 – 4 startující 

CELKEM: 1052 (1011) startujících

(údaje v závorce – počty startujících v roce 2016)

Celkově z ohlasů návštěvníků hodnotíme letošní ročník opět pozitivně. Celkově obdobný počet účastníků přisuzujeme obdobnému počasí.

Děkujeme přízni počasí, všem partnerům a všem spolupořadatelům.

Těšíme se na vás všechny příští rok, v sobotu 15. září 2018, na shledanou.

 

Celá akce by nešla zrealizovat bez města Teplice nad Metují a obce Adršpach, mediální podpory rádia Český Rozhlas Hradec Králové, Country rádia a Destinačního managementu pro rozvoj Broumovska. Současně by nemohla být zorganizována bez finanční a technické pomoci soukromých společností (Stavby Myška – hlavní partner pochodu, VK Ložiska s.r.o., Hobra-Školník s.r.o., Zámecký hotel Bischofstein – Volk Pavel, Valenta – Stavební dozor.eu, Penzion Kovárna – Bernard Lainka, Farma Bošina, ZNL s.r.o., Z-Trade s.r.o., Urbanic House s.r.o., Autokemp Bučnice, Continental Automotive, Granit Lipnice s.r.o., CDS Náchod s.r.o., Ing. Zdeněk Semerád PO a BOZP, Potraviny – Jarmila Kubečková, Pekárny a Cukrárny Náchod, KOMAP Dědov a Pepovi Bitnarovi. Zvláštní poděkování patří umoudřenému počasí a všem kteří za nás „dýchají“.

Děkujeme vám.

Organizační výbor Teplicko-adršpašské 33.


Fotogalerie z 28.ročníku pochodu ZDE.Nejnovější příspěvky