27. ROČNÍK (2016)

27. ročník turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33, se konal dne 17.9.2016TA33-plakát 2016-CZ

Je týden před začátkem akce a začínáme být silně nervózní, neboť předpověď počasí hlásí na náš termín pochodu přechod zvlněné studené fronty a tedy konec krásného počasí, které převládalo v jednom kuse skoro celý měsíc. Celý měsíc, ve kterém se v Teplicích nad Metují uskutečnily všechny zásadní kulturní akce – od festivalu horolezeckých filmů, přes zahrádkářkou výstavu až po MTB Sudety. Říkáme si, že přece nemůžeme mít takovou smůlu, abychom se již do této periody nedostali, natož aby se opakoval 24. ročník, kdy celý start pochodu propršel a přišlo pouze 145 lidí. Tři dny před začátkem akce už více nečekáme a připravujeme se na špatné počasí. Objednáváme pouze 50% všech komodit, tedy na optimistické číslo 1000 startujících s tím, že pokud bude počasí podobné jako v roce 2013, budeme rádi, když překonáme hranici 300 startujících…

Ač nevíme, kdo nám to pomohl zařídit, přechod studené fronty se nad naší lokalitou zpozdil a začalo pršet až po druhé hodině odpolední. Navícbylo celý den teplo. Pro ty, kteří se vrátili do cíle suchou nohou, bylo toto naprosto ideálním turistickým počasím. Zároveň však musíme konstatovat, že na možnost deště byli všichni účastníci vhodně připraveni, jelikož drtivá většina těch, co se nestihli vrátit před začátkem deště, byli vybaveni vhodným nepromokavým oblečením.

Nakonec tedy i díky zpoždění přechodu zvlněné studené fronty přišlo na start v sobotu 17. září 2016 celkově 1 011 startujících.

Na startu se letos se sešli turisté z celé České republiky, Slovenska a Polska. Nejvzdálenějšího účastníka evidujeme ze Slovenska.

Všichni účastníci si mohli vybrat z pěti pěších tras (DPL6 – dětský pohádkový les, TA16, TA25, TA33, TA50), a dvou cyklistických tras (CYKLO30 a CYKLO 50).

Všichni účastníci byli na startu vybaveni drobným občerstvením a propozicemi s popisem trasy a přehlednou mapou.Všechny trasy byly dodatečně vyznačené naším značením.

Pro děti na nejkratší šestikilometrové trase jsme již po třetí zorganizovali dětský pohádkový les. Letos se sedmi pohádkovými zastávkami.

Každý účastník po příchodu do cíle dostal diplom, pamětní placku a mohl si odpočnout u doprovodného kulturního programu. Pro děti jsme připravili skákací hrad a malování na obličej. Pro dospělé jsme připravili koncerty country skupiny Slaveňáci a skupiny TAXMENI. Ihned po oficiálním ukončení pochodu pak na své nástroje začala hrát v rámci večerní zábavy rocková kapela Adept Blues Band.


Jako nejstaršího účastníka jsme dohledali pana Klause Rusa – cyklo 30 (ročník 1939)

Jako nejmladšího účastníka jsme dohledali Tobiáš Martínek – DPL6 (narozen 30.3.2016)

Jako nejvzdálenějšího účastníka jsme dohledali pana Stanislava Babalu – Slovensko.

Na pěších trasách byly počty účastníků následující:

DPL 6 – 307 startujících

TA 16 – 382 startujících

TA 25 – 116 startujících

TA 33 – 109 startujících

TA 50 – 22 startujících

Na cyklo trasách byly počty účastníků následující:

CYKLO 30 – 42 startujících

CYKLO 50 – 33 startujících

 

CELKEM: 1011 startujících


Celkově z ohlasů návštěvníků hodnotíme letošní ročník opět pozitivně. Nejvíce nás překvapilo, že na TA50 přišlo dokonce více účastníků než v předchozím rekordním roce. Největší propad v účasti činí na dětském pohádkovém lese (o zhruba 50 % méně), což však jednoznačně přisuzujeme předpovědi počasí, kdy rodiče měli zřejmě obavy z deště a prochladnutí jejich ratolestí. Pokles v účasti na ostatních trasách již nebyl tak markantní, z čehož se dá usuzovat dobrá účastnická základna.

Děkujeme přízni počasí, všem partnerům a všem spolupořadatelům a především vám, kteří jste se zasloužili opět za naprosto unikátní atmosféru letošního ročníku. Motivuje nás to dále tento pochod rozvíjet a zdokonalovat.

Těšíme se na vás všechny příští rok, v sobotu 16. září 2017, na shledanou.

Veškeré informace a fotogalerie na www.ta33.cz

Staňte se fanoušky na: www.facebook.com/TeplickoAdrspasska33

Celá akce by nešla zrealizovat bez města Teplice nad Metují a obce Adršpach, mediální podpory rádia Český Rozhlas Hradec Králové, Country rádia, Náchodského deníku a Destinačního managementu pro rozvoj Broumovska. Současně by nemohla být zorganizována bez finanční a technické pomoci soukromých společností (Stavby Myška – hlavní partner pochodu, VK Ložiska s.r.o., Hobra-Školník s.r.o., Zámecký hotel Bischofstein – Volk Pavel, Valenta – Stavební dozor.eu, Penzion Kovárna – Bernard Lainka, Farma Bošina, ZNL s.r.o., Urbanic House s.r.o., Autokemp Bučnice, Continental Automotive, Penzion Kamínek, Penzion Čtyřlístek, Granit Lipnice s.r.o., CDS Náchod s.r.o., Ing. Zdeněk Semerád PO a BOZP, Kavárna Denis, Potraviny – Jarmila Kubečková, Miroslav Grätz, Železářství Šošovičkovi, Pekárny a Cukrárny Náchod, Primátor a.s. Zvláštní poděkování patří Městu Police nad Metují, zejména místostarostovi města Jiřímu Škopovi, umoudřenému počasí a všem kteří za nás „dýchají“.

Děkujeme vám.

Organizační výbor Teplicko-adršpašské 33.


Fotogalerie z 27.ročníku pochodu ZDE.

Nejnovější příspěvky