26. ROČNÍK (2015)

26. ročník turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33, se konal dne 19.9.2015

Na 26. ročníku Teplicko-adršpašské 33 startovalo 1 585 účastníků. Jedná se tak o absolutní rekord v celé historii pořádání tohoto unikátního turistického pochodu, který letos proběhl v sobotu 19. září 2015. Celý den provázelo krásné, slunečné a teplé počasí, cožmělo na vysokou účast zásadní vliv.plakát 480x640

Na startu se letos se sešli turisté z celé České republiky, Slovenska a Polska. Nejvzdálenějšího účastníka evidujeme z Portugalska. Zjišťujeme, že se k nám turisté vrací opakovaně, čehož si moc vážíme. V letošním roce jsme navíc poprvé zajišťovali dvě hromadné přihlášky:

První: pro velkou českou stavební firmu v rámci tzv. team buildingu. „Byl jsem zde v loňském roce, a tak se mi to tady líbilo, že jsem letos vzal své kolegy ve dvou autobusech J.“ odpověděl ředitel této firmy.

Druhou: pro turistický kroužek ZŠ Meziměstí. Vypadá to, že v příštím roce vypíšeme kategorii – o nejpočetnější skupinu.

 Všichni účastníci si mohli vybrat z pěti pěších tras (DPL6 – dětský pohádkový les, TA16, TA25, TA33, TA50), a dvou cyklistických tras (CYKLO30 a CYKLO 50)

Příchod prvních účastníků na dlouhou 50km byl plánován již od šesti hodin. Mnozí z účastníků si ještě museli svítit čelovkami. „Jezdím jsem pravidelně, jelikož mám rád místní přírodu a skvělou atmosféru tohoto pochodu“ odpověděl i náš stálý účastník Petr Maršálek, který startoval už v 5:45 ráno, aby byl mohl vyjít úplně první. Pro ostatní trasy byl start naplánován od sedmi do deseti hodin. Největší nápor účastníků nás však čekal mezi osmou až devátou hodinou. Prezentace však na tento nápor byla připravena a odbavení všech turistů proběhlo bez žádných výrazných problémů.

Všichni účastníci byli na startu vybaveni drobným občerstvením a propozicemi s popisem trasy a přehlednou mapou.Všechny trasy byly dodatečně vyznačené naším značením.

Pro děti na nejkratší šestikilometrové trase jsme již po druhé zorganizovali dětský pohádkový les. Letos se sedmi pohádkovými zastávkami. „Bylo to bezvadně strávené dopoledne. Mockrát pořadatelům děkujeme, budeme chodit každoročně. Máme dvě malé děti, tak jsme šli jen pohádkový les. Děti šlapaly statečně a postavičky v lese měly ohromný úspěch.
Počasí jste objednali nádherné, prostě jedním slovem parádička.“
napsala na náš facebookový profil Kateřina Černá.

 Každý účastník po příchodu do cíle dostal diplom, pamětní medaili a mohl si odpočnout u doprovodného kulturního programu. Pro děti jsme připravili skákací hrad a malování na obličej. Pro dospělé jsme připravili koncerty country skupiny Slaveňáci a skupiny Friends of Music. Ihned po oficiálním ukončení pochodu pak na své nástroje začala hrát v rámci večerní zábavy rocková kapela Adept Blues Band.

 Jako nejstaršího účastníka jsme dohledali paní Zlatu Adamovskou – cyklo 30 (ročník 1938)

Jako nejmladšího účastníka jsme dohledali Filipa Mikuleckého – DPL6 (stáří 26 dní)

Nejvzdálenějším účastníkem byl pár z Lisabonu (Portugalsko), který s nepřál si být uveřejněn.

 Na pěších trasách byly počty účastníků následující:

DPL 6 – 597 lidí

TA 16 – 497 lidí

TA 25 – 189 lidí

TA 33 – 160 lidí

TA 50 – 15 lidí

Na cyklo trasách byly počty účastníků následující:

CYKLO 30 – 77 lidí

CYKLO 50 – 50 lidí

CELKEM: 1585 lidí a 16 psů

Celkově z ohlasů návštěvníků hodnotíme letošní ročník opět pozitivně. O negativech však víme. Zejména nás zaskočil velký počet startujících dětí na pohádkovém lese, díky kterému se nám posunul výdej diplomů pro ostatní účastníky. Za komplikace se omlouváme a do příštího ročníku toto dořešíme tak, aby celý pochod byl jen o radosti a bez čekání ve frontách.

 Děkujeme přízni počasí, všem partnerům a všem spolupořadatelům a především vám, kteří jste se zasloužili za naprosto unikátní atmosféru tohoto ročníku. Motivuje nás to dále tento pochod rozvíjet a zdokonalovat.

Celá akce by nešla zrealizovat bez města Teplice nad Metují a obce Adršpach, mediální podpory rádia Český Rozhlas Hradec Králové, Country rádia, Náchodského deníku a Destinačního managementu pro rozvoj Broumovska. Současně by nemohla být zorganizována bez finanční a technické pomoci soukromých společností (Teplické skály s.r.o., Hobra-Školník s.r.o., Zámecký hotel Bischofstein – Volk Pavel, Penzion Kovárna – Bernard Lainka, Farma Bošina, Valenta – Stavební dozor.eu, Autokemp Bučnice – Věra Kubíková, Continental Automotive, ZNL s.r.o., Pekárny a Cukrárny Náchod, Primátor a.s., VK Ložiska s.r.o., Stavby Myška s.r.o., Granit Lipnice s.r.o., Grätz Miroslav, CDS Náchod s.r.o., Ing. Zdeněk Semerád PO a BOZP, DRUPOS Trutnov, Potraviny – Jarmila Kubečková, Železářství Šošovičkovi). Zvláštní poděkování patří Sboru dobrovolných hasičů v Teplicích nad Metují a všem partnerům, kteří za nás „dýchají“.

Děkujeme vám.

Fotogalerie z 26.ročníku pochodu ZDE.

Videogalerie z 26.ročníku pochodu ZDE.

PROPOZICE 2015

pěší trasy:

cyklo trasy:

Nejnovější příspěvky