25. ROČNÍK (2014)

25. ročník turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33, se konal dne 20.9.2014

Za ne zcela jasné předpovědi počasí, propršené předstartovní noci aTA33-plakát-2014 zamračeném a vlhkém ránu se v sobotu 20. září uskutečnil 25. ročník turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33.

Na startu se letos sešlo 947 účastníků z celé České republiky, Slovenska a Polska. Nejvzdálenějšího účastníka evidujeme z USA. Více účastníků tento turistický pochod navštívilo už jen v roce 1981 (982 účastníků) a v roce 1982 (1082 účastníků).

Příchod prvních účastníků na dlouhou 50km byl plánován již od šesti hodin. Mnozí z účastníků si ještě museli svítit čelovkami. Největší nápor účastníků nás však čekal mezi osmou až devátou hodinou. Nyní již víme, že do budoucna musíme prezentaci posílit.

Všichni ostatní účastníci si mohli vybrat z pěti pěších tras (TA 8, TA16, TA25, TA33 a letos nově zařazené TA50), a dvou cyklistických tras (CYKLO30 a CYKLO 50)

Všichni účastníci byli na startu vybaveni drobným občerstvením a propozicemi s popisem trasy a přehlednou mapou.Všechny trasy byly dodatečně vyznačené naším značením.

Pro děti na nejkratší osmikilometrové trase jsme navíc zorganizovali dětský pohádkový les. Zatím pouze s pěti zastávkami. Vodníkem, vílou, čarodějnicí, krakonošem a červenou karkulkou. Máme napélánováno v dalších ročnícíchtento pohádkový les  ještě více rozšířit a zdokonalit.

Veškeré trasy, krom trasy nejkratší, vedly přes nejvyšší bod Teplicko-adršpašských skal – vrch Čáp (786 m.n.m.), kde přesně v deset hodin proběhlo slavnostní otevření nové rozhledny. Tuto rozhlednu otevřelo Město Teplice nad Metují s přispěním evropské dotace administrované Svazem cestovního ruchu BRANKA a Euroregionem Glacensis.

 Na pěších trasách byly počty účastníků následující:

TA 8 – 256 lidí

TA 16 – 372 lidí

TA 25 – 74 lidí

TA 33 – 168 lidí

TA 50 – 23 lidí

 

Na cyklo trasách byly počty účastníků následující:

CYKLO 30 – 40 lidí

CYKLO 50 – 14 lidí

Každý účastník po příchodu do cíle dostal diplom, pamětní medaili a mohl si odpočnout u doprovodného kulturního programu.

Ve dvanáct hodin začalo svítit slunce a v rámci doprovodného kulturního programu vystoupila country kapela Slaveňáci. Přesně ve čtyři hodiny odpoledne celému publiku zahrál Pavel Dobeš. Dlouho nepamatujeme tolik lidí na koupališti. Ihned po oficiálním ukončení pochodu pak na své nástroje začala hrát v rámci večerní zábavy rocková kapela Adept Blues Band. Celý večer se tak nesl ve velkém stylu a věříme že jste si jej stejně jako celý pochod užili!

Věříme, že na této akci se setkáváte nejen vy, kterým jde o sportovní výkon na dálkové trase, ale také vy, kteří tuto akci pojmou jako krásnou procházku s dětmi, kamarády a známými po krajině Teplicko-adršpašských skal, zpestřenou bohatým kulturním programem v cíli pochodu.

Celá akce by nešla zrealizovat bez města Teplice nad Metují a obce Adršpach, mediální podpory rádia Český Rozhlas Hradec Králové, Náchodského deníku, Agentury pro rozvoj Broumovska a Mikroregionu Policka. Současně by nemohla být zorganizována bez finanční a technické pomoci soukromých společností (Komap Dědov, CDS Náchod, Continental Horní Adršpach, Penzion Kovárna – Bernard Lainka, Broumovské stavební sdružení – Miroslav Netík, VK Ložiska Police nad Metují, Tomáš Valenta – Stavební dozor.eu, Myška Radek – stavební firma, Autokemp Bučnice – Věra Kubíková, Granit Lipnice, Grätz Miroslav – stavební firma, Teplické skály – Martina Tauchmanová, ZNL – Neoralovi, Zámecký hotel Bischofstein, Pekárny a Cukrárny Náchod, Večerka – Sádílkovi, Potraviny – Jarmila Kubečková, Železářství Šošovičkovi,). Zvláštní poděkování patří Milanu Brandejsovi, starostovi Města Teplice nad Metují, za organizační kroky v rámci doprovodného kulturního programu v souvislosti s otevřením rozhledny a všem pořadatelům, jenž dobrovolně pomohli zdárnému průběhu akce.

Fotogalerie z 25.ročníku pochodu ZDE.

Nejnovější příspěvky