24. ROČNÍK (2013)

24. ročník turistického pochodu Teplicko-adršpašská 33, konaný dne 14.9.2013

Prší, a vydatně. Tak začíná start celkově 24. ročníku turistického pochodplakat 2013u „Teplicko-adršpašská 33″ dne 14.9.2013. S pocitem, že již nemůže být hůře, organizátoři připravují prezentaci tak, aby alespoň psaní přihlášek se mohlo konat „v suchu“ Po sečtení všech přihlášek dochází organizátoři k číslu 146. 146 statečných turistů, které nevlídné počasí neodradilo. Začíná se projevovat trochu skepse ze zbytečné práce a promrhaných prostředků (nejen finančních). Nakonec po informaci, že na sousedním pochodu v Úpici byla účast skoro 10x menší, považujeme číslo 146 k daným podmínkám za výborné.

Každý účastník na startu dostává malé občerstvení a samozřejmě propozice s mapou, popisem trasy a vyznačením kontrolních bodů. Jediné, co již nelze ovlivnit, otázka funkčnosti propozic vystaveným větru a dešti. Startující upozorňujeme, že 5 minut chůze budou procházet podél papírnictví. Tam budou mít k dispozici zdarma eurofólie. I přesto se divíme že některé propozice došlých účastníků držely pohromadě.

V rámci propagace regionu Broumovska a Policka účastníci mají připraveno v části koupaliště propagační materiály, si můžou odnést s sebou domů.

Nakonec se 9 statečných vydává na TA8km (kočárky), 59 statečných na TA16km, 34 statečných na TA25 km, 46 statečných TA33, 3 stateční na CYKLO 30 a 3 stateční na CYKLO 50.

Zajímavostí letošního ročníku je velký počet účastníků ze vzdálenějších částí Čech (Otrokovice, Lysá nad Labem, Brno, Zlín, Ostrava), a i účast turistů ze Slovenska (Žilina, Ružomberok, Prešov), Rakouska (Vídeň), Polska (Stanonice) a Belgie (Brusel) Asi tam ráno nepršelo.

Nejstarším účastníkem je pořadateli vyhodnocen Vladimír Kupec ze Stráže pod Ralskem– ročník 1940, který se účastnil trati 16km pěší. Na dotaz, jak se mu akce líbila? – Jedu ze Stráže pod Ralskem, až do Trutnova je to bez deště. No když už jsem ale tady, tak si jdu trasu projít. Příští rok už mezi vámi taky nemusím být.

Nejvzdálenějším účastníkem je vyhodnocen Joeri Mertens z Belgie, který se zúčastnil trati 33 km pěší. Na dotaz, jak se mu akce líbila?- Jsem na návštěvě u kamaráda v Praze. Vzal mě do těchto končin. Původně jsme pochod pro jeho početnou účast nechtěli jít. Měli jsme v plánu broumovky. Nakonec, když tak krásně pršelo, rozhodli jsme se přihlásit. I tak to tady byla „davovka“ Hlavně v Adršpachu.

Nejmladším účastníkem je vyhodnocen Štěpán Petr z Bačetína u Dobrušky, nar. 17.5. 2013, který se zúčastnil trati 8km kočárky, a jak datum narození napovídá – v kočárku. Na otázku mlčí, po opakované otázce, jak se mu zde líbí, začíná brečet. Asi má hlad.

Všichni účastníci dostávají v cíli keramickou medaili a diplom. Na účastnících je vidět jejich pohnutí a i to, že na tento pochod asi dlouho nezapomenou.

Po 12cté hodině přestává pršet a začíná hrát country skupina Slaveňáci a skupina Elka, která svou produkci zajišťuje i na plánovanou večerní taneční zábavu pro veřejnost. Naštěstí neprší, je docela teplo a tak může taneční zábava probíhat již dle naplánovaného scénáře.

Celá akce by nešla zrealizovat bez města Teplice nad Metují a obce Adršpach, mediální podpory rádia Český Rozhlas Hradec Králové, Agentury pro rozvoj Broumovska a Mikroregionu Policka. Současně by nemohla být zorganizována bez finanční a technické pomoci soukromých společností (Komap Dědov, CDS Náchod, Continental Horní Adršpach, Penzion Kovárna – Bernard Lainka, Broumovské stavební sdružení – Miroslav Netík,  VK Ložiska Police nad Metují, Tomáš Valenta – Stavební dozor.eu, Myška Radek – stavební firma, Granit Lipnice, Grätz Miroslav – stavební firma, Teplické skály – Martina Tauchmanová, ZNL – Neoralovi, Zámecký hotel Bischofstein, Kadeřnictví – Tereza Štěpánková, Večerka – Sádílkovi, Potraviny – Jarmila Kubečková, Lékárna u Sv. Alžběty Teplice nad Metují, Miroslav Ročárek – Teplice nad Metují), a především by nešla zorganizovat bez všech kolegů, spolupořadatelů, kteří této akci dobrovolně věnují svůj čas a svou práci.

Pořadatelé TA-33

Fotogalerie z 24.ročníku (2013) :

FOTOGALERIE OD JIRKY ŠTĚPÁNKA ml.FOTOGALERIE OD PAVLA BORNY

K nahlédnutí jsou zde propozice z roku 2013:

ico_pdf – pěší TA33+TA8 (kočárky)

ico_pdf – pěší TA25+TA16

ico_pdf – cyklo 50 + cyklo 30

Nejnovější příspěvky