INFO

 Vítáme Vás na stránkách turistického pochodu

TEPLICKO-ADRŠPAŠSKÁ 33


HISTORIE: Mnohaletá tradice Teplicko-adršpašské třiatřicítky začala v roce 1977, kdy konkrétně 3.9.1977 proběhl její první ročník. Hned na poprvé přišlo 216 turistů. Od samého začátku byly plánovány dvě trasy. Dlouhá třiatřicítka a krátká šestnáctka. Jubilejní desátý ročník v roce 1986 navíc mimořádně přinesl i padesátikilometrovou trasu. 16. ročník turistického pochodu se šel 5. září 1992 a pak nastala dlouhá odmlka. Na turistickou tradici navázal až po 14 letech obnovením pochodu jeho 17. ročník, který se šel posledního září 2006. Aktálně od roku 2010 pochod pořádá Spolek Radost z.s.

Od roku 2010 pořádá tuto akci Spolek RADOST. Snažíme se pochod dělat pro všechny věkové generace a zejména pro děti. Proto každoročně zařazujeme nejkratší trasu se zastávkami s pohádkovými bytostmi. Možná i proto nás v loňském roce náš pochod navštívilo 1526 startujících. Rekord v počtu účastníků byl v roce 2020, kdy nás navštívilo 1866 startujících, dodává Pavel Borna, ředitel pochodu.

AKTUALITY LETOŠNÍHO ROČNÍKU POCHODU:


Start a Trasy:

Start letošního ročníku je průběžný, od 7:00 do 10:00 a to z koupaliště v Teplicích nad Metují dne 17.9.2022. Start 50km trati lze již od 6:00.

Pro pěší účastníky připraveny letos trasy:

 • TA 50 km,
 • TA 33 km,
 • TA 25 km,
 • TA 16 km,
 • TA 6 km,
 • TA 4 km – Dětský pohádkový les. Pohádkové postavy budou na trati v čase od 8:30 do 13:00.

Pro cyklisty jsou připraveny letos trasy:

 • Cyklo 50 km,
 • Cyklo 30 km. 

Všechny vedou po značených turistických cestách, případně jsou dostatečně vyznačeny naším značením.

Veškeré trasy si můžete předem prohlédnout na https://www.ta33.cz/propozice/


Doprovodný program:

Kapely:

 • SLAVEŇÁCI – start od 13:00 hodin
 • MICHAL TUČNÝ revival Plzeň – start od 16:00 hodin
 • DRUMS-GUITARS – start od 18:00 hod

Malování na obličej, skákací hrad, tvořivá dílna BOSORKA a další


Startovné:

Startovné činí při platbě na místě stále 50 Kč pro dospělého. Výši startovného bez ohledu na současnou situaci neměníme. Děti mají stále vstupné zdarma.

V ceně startovného:

 • ZDARMA průchod Teplicko-adršpašskými skalami,
 • ZDARMA doprovodný program s koncerty,
 • originální pamětní odznak s diplomem,
 • propozice s podrobným popisem trasy

V poslední době z vašich řad slýcháváme, že vstupné máme nízké, a že jej máme zdražit. Pro letošek žádnou takovou variantu neplánujeme, ale pokud chcete zaplatit více, určitě vám nikomu nebráníme a rádi vám za to ještě poděkujeme 🙂 Počítejte však, že uvedené symbolické ceny budeme muset dobudoucna upravit.

V rámci pochodu vyhlašujeme nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka. Poslední roky rovněž hodnotíme nejpočetnější skupinu.


Triko pochodu:

Cena letošního pochodového trika činí 220 Kč při objednání přes přihlášky online od 15.7.2022 do 15. 8. 2022.  Trika máme připravena v pánské, dámské a dětské verzi (2 dětské velikosti). V den uzavírky musí být trika zaplacena (podrobnosti v online registraci) jinak trika nebudou zadána do výroby.

Kdo nestihne včas objednat, pak je možné získat triko startu pak za 320 Kč ve velmi omezeném množství (cca 50 ks).

Velikostní tabulky ke stažení zde:

 • (u pánské a dámské verze může být u velikosti 3xl problém s dodáním – doporučujeme objednat max. 2XL)
 • (u dětské verze lze objednat pouze velikosti 4 a 10 let).

Přihlášky online !!!!!

Od 15.7.2022 do 15.8.2022 bude spuštěna registrace předem. Pokud chcete ušetřit čas s vyplňováním přihlášek na startu a nebo si za zvýhodněnou cenu zakoupit pamětní triko pochodu, můžete využít online přihlášek.

Výhody:

 • startovné – 40 Kč/osobu do 8. 9. 2022! (na startu 50 Kč)
 • triko – 220 Kč/kus do 15.8.2022! (na startu 320 Kč ve velmi omezeném množství)
 • pamětní medaile zdarma s termínem pochodu

Podmínkou objednávky je připsání bezhotovostní platby na náš účet do data uzávěrky, t.j.

 • do 15.8.2022 – 20:00 hodin, pro objednávku trik
 • do 8.9.2022 – 20:00 hodin, pro objednávku sníženého startovného

V případě nepřipsání plaby na náš účet, objednávka trik ani sníženého startovného neplatí!!! /podrobnosti o platbách zasíláme emailem na základě provedené objednávky.

Přihlášky online na https://www.ta33.cz/prihlaska-on-line/


Koronavirus:

Aktuálně neevidujeme žádná opatření týkající se našeho pochodu, takže akce se může konat. Pokud dojde k jakýmkoliv změnám, budeme Vás informovat.

Doporučujeme online registraci předem. V případě snižování počtu účastníků dle vládních opatření mají přednost předem přihlášení.


Parkování:

Na níže uvedeném obrázku jsou vyznačeny bezplatná parkovací místa. Prosíme o ohleduplnost při parkování ke svým kolegům. Nemáme prostor řešit situace, že někdo zaparkoval tak, že druhý nemůže vyjet apod.


Další informace – prosby a informace od pořadatelů:

 • Pro Ty z vás, kdo budou chtít přijet již v pátek a nemají ještě ubytování, je možnost spaní ve vlastních stanech na koupališti.
 • Na pochodu jsou zřízeny občerstovací stanice. Některé ve vybraných penzionech a některé naše vlastní.

Ve vybraných penzionech není automatické užití toalet (záchodů). Platí obecné pravidlo, že záchody slouží přednostně hostům penzionu (restaurace).

V našich občerstvovacích stanicích platí – respektujte pokynů obsluhy. Zejména prosíme majitele pejsků, aby se nám jejich mazlíčci nepohybovali v prostoru našeho stánku. Dále platí, že naše stanice se většinou nacházejí v přírodní rezervaci. Prosíme, neodnášejte žádné odpadky. Máme zde připraveny pytle a vše vám odvezeme. Neradi bychom ale museli sbírat zpětně nějaké odpadky po našich vyznačených trasách.

 • Dále Vás informujeme, že letos máme k dispozici platební termínál. LZE PLATIT PLATEBNÍ KARTOU!!! Jdeme s dobou, ale upozorňujemem peněženku si berte. Terminál je jen jeden 🙂

Děkujeme všem za pochopení


Staňte se našimi fanoušky:

Veškeré informace na na těchto stránkách nebo na facebookovém profilu pochodu, kde se můžete stát našimi fanoušky a sledovat veškeré aktuality.

Profil stránek je: https://www.facebook.com/TeplickoAdrspasska33/

Pokud Vás tato nabídka zaujala, těšíme se na Váši návštěvu.

Vždyť kde lépe můžete 17.9.2022 strávit příjemný den v regionu Broumovska a lokalitě Teplicko-adršpašských skal než u nás.


Těšíme se na shledanou 17.9.2022 na startu 33. ročníku Teplicko-adršpašské 33

Organizační výbor TA33

Máte jakýkoliv dotaz, nebo připomínku? Nebojte se nám napsat, kontakty najdete zde

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY POCHODU

Nejnovější příspěvky