ÚVOD

   Vítáme Vás na stránkách turistického pochodu TEPLICKO-ADRŠPAŠSKÁ 33

 >> Aktuálně <<


Mnohaletá tradice Teplicko-adršpašské třiatřicítky TA33-plakát 2016-CZzačala v roce 1977. Zakladateli a po dlouhou dobu hlavními organizátory byli Ivan Cohla a Jan Schejbal, kteří pod MNV Teplice nad Metují – komisí pro mládež a tělovýchovu zorganizovali 3.9.1977  jeho první ročník. Hned na poprvé přišlo 216 turistů. Od samého začátku byly plánovány dvě trasy. Dlouhá třiatřicítka a krátká šestnáctka. Jubilejní desátý ročník v roce 1986 navíc mimořádně přinesl i padesátikilometrovou trasu. 16. ročník turistického pochodu se šel 5. září 1992 a pak nastala dlouhá odmlka.

Na turistickou tradici navázal až po 14 letech obnovením pochodu jeho 17. ročník, který se šel posledního září 2006. Znovu zakladatelem této akce byla Martina Tauchmanová z Teplického infocentra.

Letošní TEPLICKO-ADRŠPAŠSKÁ 33  se bude konat 16.9.2017, již po osmadvacáté a to pod taktovkou současného organizátora Spolku Radost z.s.


Základní myšlenkou pořadatelů je nabídnout vhodnou trasu všem – od dětí až po prarodiče. Proto máme pro pěší účastníky připraveno na výběr celkem pět tras.

Od nejdelší TA 50 km, TA33 km, TA25 km, TA16 km až po trasu pro maminky s dětmi doplněnou o Dětský Pohádkový Les v délce 6-8 km. Vždy některá z pěších variant Teplicko-adrpšašské 33 prochází Adršpašsko-teplickými skalami.

Pro cyklisty jsou připraveny standardně dvě trasy Cyklo 50 km a Cyklo 30.

Po zaplacení startovného 33 Kč (děti do 12 let zdarma) mají účastníci vstupné do Teplicko-adršpašských skal zdarma. Cyklistické trasy nabízejí poznání nejbližším okolím Adršpašsko-teplických skal a regionu Broumovska a Policka.

Naší snahou je připravit každý rok originální trasy. Start pochodu je průběžný od 7:00 do 10:00 hodin (pro pěší TA50 od 6:00 hodin) z koupaliště v Teplicích na Metují.  Na startu budete mít připraveno malé občerstvení na cestu a propozice s popisem trasy + přehlednou mapou. Všechny trasy budou na hlavních křižovatkách a nejasných či nových úsecích značeny naším vlastním značením.

Po zdolání vytyčené trasy dostanete v cíli účastnický list, (případně diplom) a originální odznak.

V areálu koupaliště je vždy připraven doprovodný program, bohaté občerstvení, hrají živé country kapely: Dále je přítomna výtvarná dílna Bosorka a děti budou mít k dispozici skákací hrad, malování na obličej a prolézačky.

Od 18:00 hod, po oficiálním ukončení pochodu, proběhne v areálu koupaliště taneční zábava, a to jak pro vás – účastníky pochodu, tak i pro veřejnost.

Pro vzdálenější účastníky nabízíme možnost ubytování přímo ve vlastních stanech na koupališti nebo v okolních kempech a penzionech.

Pokud máte chuť strávit příjemné chvíle v krásném prostředí Adršpašsko-teplických skal, neváhejte a přijďte se přihlásit ke startu Teplicko-adršpašské 33.

Těšíme se na shledanou 16.9.2017 na startu 28. ročníku Teplicko-adršpašské 33

Organizační výbor TA33

Máte jakýkoliv dotaz, nebo připomínku? Nebojte se nám napsat na info@ta33.cz

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY POCHODU

Nejnovější příspěvky