ÚVOD

 Vítáme Vás na stránkách turistického pochodu

TEPLICKO-ADRŠPAŠSKÁ 33


Mnohaletá tradice Teplicko-adršpašské třiatřicítky začala v roce 1977. Zakladateli a po dlouhou dobu hlavními organizátory byl Ivan Cohla a Jan Schejbal, kteří pod MNV Teplice nad Metují – komisí pro mládež a tělovýchovu zorganizovali 3.9.1977  jeho první ročník. Hned na poprvé přišlo 216 turistů. Od samého začátku byly plánovány dvě trasy. Dlouhá třiatřicítka a krátká šestnáctka. Jubilejní desátý ročník v roce 1986 navíc mimořádně přinesl i padesátikilometrovou trasu. 16. ročník turistického pochodu se šel 5. září 1992 a pak nastala dlouhá odmlka.

Na turistickou tradici navázal až po 14 letech obnovením pochodu jeho 17. ročník, který se šel posledního září 2006.

Letošní TEPLICKO-ADRŠPAŠSKÁ 33  se bude konat 16.9.2017, již po osmadvacáté a to i nadále pod taktovkou současného organizátora Spolku Radost z.s.


Základní myšlenkou pořadatelů je nabídnout vhodnou trasu všem – od dětí až po prarodiče. Proto máme pro pěší účastníky připraveno na výběr z několika tras.

Od nejdelší TA 50 km, TA33 km, TA25 km, TA16 km až po trasu pro maminky s dětmi doplněnou o Dětský Pohádkový Les v délce 6-8 km. Nově přidáváme trasu NABOSO v délce cca 17 km. Vždy některá z pěších variant Teplicko-adrpšašské 33 prochází Adršpašsko-teplickými skalami.

Pro cyklisty jsou připraveny letos trasy Cyklo 30 km, Cyklo 50 km a nově Cyklo 70 km.

Novinky 2017:

Po zaplacení startovného (děti do 12 let zdarma) mají účastníci vstupné do Teplicko-adršpašských skal zdarma. Cyklistické trasy nabízejí poznání nejbližším okolím Adršpašsko-teplických skal a regionu Broumovska a Policka.

Předem přihlášení turisté formou online přihlášek (přihlášení a zaplacení do 14.9.2017) budou mít možnost získat slevu na startovném a pamětní triko pochodu (možnost objednání a zaplacení do 31.8.2017) a v případě většího počtu startujících i jistotu, že dostanou veškeré níže uvedené propriety pochodu.Online přihlášky spustíme 1.8.2017.

Naší snahou je připravit každý rok originální trasy. Start pochodu je průběžný od 7:00 do 10:00 hodin (pro pěší TA50 od 6:00 hodin) z koupaliště v Teplicích na Metují.  Na startu budete mít připraveno malé občerstvení na cestu a propozice s popisem trasy + přehlednou mapou. Všechny trasy budou na hlavních křižovatkách a nejasných či nových úsecích značeny naším vlastním značením.

Po zdolání vytyčené trasy dostanete v cíli diplom a originální odznak.

V areálu koupaliště je vždy připraven doprovodný program, bohaté občerstvení, hrají živé country kapely. Letos vystoupí tradiční country kapela Slaveňáci a od 16:00 hodin IVAN HLAS. Dále bude přítomna výtvarná dílna Bosorka a děti budou mít k dispozici skákací hrad, projíždky malou železnicí, malování na obličej a prolézačky.

Od 18:00 hodin, po oficiálním ukončení pochodu, vystoupí na závěr rock’n’rollová kapela PŘEHMAT LIBEREC.

Pro vzdálenější účastníky nabízíme možnost ubytování přímo ve vlastních stanech na koupališti nebo v okolních kempech a penzionech.

Pokud máte chuť strávit příjemné chvíle v krásném prostředí Adršpašsko-teplických skal, neváhejte a přijďte se přihlásit ke startu Teplicko-adršpašské 33.

Těšíme se na shledanou 16.9.2017 na startu 28. ročníku Teplicko-adršpašské 33

Organizační výbor TA33

Máte jakýkoliv dotaz, nebo připomínku? Nebojte se nám napsat na info@ta33.cz

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY POCHODU

Nejnovější příspěvky